KWW Macieja Sonika

1. Witold Rożałowski

1. Witold Rożałowski

Doświadczony samorządowiec, przedsiębiorca, pasjonat Krapkowic. Były radny i pracownik naukowy, wykształcenie wyższe.

WIĘCEJ O SOBIE

Trudne wyzwania nie są mi obce. Reprezentowałem Państwa jako jeden z najaktywniejszych radnych w latach 2006-2014 i jako Przewodniczący Rady. Zainicjowałem działania na rzecz przebudowy mostu kolejowego na drogowy w wariancie dwujezdniowym, oznaczenia Krapkowic na zjazdach z autostrady A4, zabiegałem o budowę rond w miejsce „inteligentnej sygnalizacji świetlnej”, uczestniczyłem w tworzeniu regionalnej strategii rozwoju, a obecnie – pracując w Starostwie – współtworzę Klaster Energii, pierwszy krok do samowystarczalności energetycznej i ograniczenia kosztów energii w okolicy.

Świadomy udział w pracach Rady to nie tylko głosowania i dyskusje ale też znajomość funkcjonowania samorządu i rozumienie licznych przepisów. Posiadam 20-letnie doświadczenie w pracy na każdym szczeblu samorządu, 10-letnie w pracy naukowej oraz wykształcenie w dziedzinie ochrony środowiska, administracji, zarządzania oraz MBA Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.
Byłem wolontariuszem, m.in. w trakcie „Powodzi tysiąclecia”, czy dla Szkoły Specjalnej. Przez 20 lat byłem członkiem, a następnie szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. W trudnym dla kraju czasie stałem po właściwej stronie, uczestnicząc w wielu akcjach, m.in. obrony praw kobiet, sędziów i demokracji. Nie godząc się na nieprzejrzyste działania struktur regionalnych partii i ignorowanie naszego stanowiska, zrezygnowałem z członkostwa w PO, jestem bezpartyjny.

Jestem krapkowiczaninem, miłośnikiem historii lokalnej. Znacie mnie jako autora publikacji, orędownika powrotu kolei do miasta, przywrócenia obuwniczej i papierniczej historii miasta. Moją pasją są Krapkowice, muzyka, pies - chart i stara motoryzacja, którą współdzielę z moim tatą, Bogdanem. Mam 48 lat, jestem szczęśliwym mężem i ojcem 2 synów.


CO ZAMIERZAM?

Przed naszym miastem stoi mnóstwo wyzwań. Od spraw drobnych, związanych z infrastrukturą, kulturą, edukacją, przez rozwój gospodarczy, po sprawy krytyczne, bo związane z postępującymi zmianami klimatu, degradacją środowiska, ochroną zdrowia, kosztami życia, energii.
Brak miejsc parkingowych, dróg rowerowych, żłobków, poszanowanie mienia i zieleni, jakość powietrza, zwiększenie efektywności Straży Miejskiej poprzez np. pracę dwuzmianową, ryzyko likwidacji części ogrodów działkowych w związku ze zmianą przepisów dot. planowania przestrzennego – to tylko fragment tego, z czym zmierzymy się w tej kadencji. Pomysły na to, „co zrobić”, można mnożyć, lecz objętość tej strony na to nie pozwala. Zapewniam jednak, że nie zabraknie mi inicjatywy do działania i będę stał na straży działań roztropnych.

Wsłuchując się w Państwa głos, wykorzystam swoją wiedzę, doświadczenie, pozytywne usposobienie i zdolność do współpracy, aby miasto nie zmarnowało szans rozwojowych i dostępnych środków unijnych w trudnym czasie transformacji energetycznej.
Krapkowice powinny być miastem przyjaznym, bezpiecznym, zielonym i nowoczesnym. Aby chciało się tu mieszkać.

Proszę o Państwa głos i zapewniam, że nie będę stał z założonymi rękoma!


Odwiedź mnie na
Facebooku
1. Witold Rożałowski
Ta strona używa cookies do lepszego działania. Nie zbieramy Twoich danych osobowych.
Skip to content