KWW Macieja Sonika

8. Tomasz Ceglarz

8. Tomasz Ceglarz

Inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Opolskiej, drugą kadencję członek komisji rewizyjnej przy OIIB, przedsiębiorca w branży projektowej, żonaty, wiek 43 lata od pokoleń krapkowiczanin.

WIĘCEJ O SOBIE

Krapkowice jest moją małą ojczyzną, związany jestem z nimi od pokoleń, tu się urodziłem, tu mieszkam i tu buduję swoją rodzinę wraz z żoną Małgorzatą. Przez 43 lata swojego życia mocno rozwijałem się razem z nimi, widziałem różne momenty ich historii, słuchałem co mówią o nich moi krapkowiccy sąsiedzi, rodzina, przyjaciele. Przekonany jestem, że mogę Państwu zarekomendować swoją osobę jako kandydata do rady miejskiej. Narzędziem, które Państwu mogę zaoferować do realizacji zamierzonych celów na pewno jest moje doświadczenie, jestem absolwentem Politechniki Opolskiej Wydziału Budownictwa, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, od 19 lat pracuję jako inżynier przy realizacji obiektów budowlanych, zajmując się ich projektowaniem oraz wznoszeniem. W 2022 roku zostałem wybrany na drugą kadencję do pełnienia funkcji członka komisji rewizyjnej w OIIB W tym samym też roku uhonorowany zostałem srebrną odznaką PIIB, za pracę na rzecz samorządu zawodowego. Moje zainteresowania skupiają się w dziedzinie historii XX wieku, geopolityki i gospodarki oraz architektury i zabytków.


CO ZAMIERZAM?

Chcę wspólnie z Państwem jako wasz przedstawiciel zmieniać Krapkowice na lepsze, zaczynając od drobnych spaw typu „czysta ławka przy chodniku”, czy brak parkingów, gdzie pomysłowe przebudowanie już istniejących może zwiększyć ich pojemność. Ważnym aspektem jest sprawowanie kontroli nad racjonalnym gospodarowaniem finansami przy realizacji inwestycji, żeby pieniądze podatników nie były wydawane z „nie logiczną fantazją”, a każda realizowana inwestycja poparta była dołożeniem należytej staranności, aby zmaksymalizować wartość, która jest budowana. W tej chwili chodząc ulicami miasta widać wiele realizacji, które wymagają już naprawy, a tak niedawno były wznoszone, Krapkowic nie stać na takie budowanie, inwestycje muszą być wznoszone dobrze od samego początku bez poprawek za rok czy dwa.

Oto najistotniejsze elementy mojego programu:
• kontrola nad racjonalnym gospodarowaniem finansami gminy – aby każda wydana złotówka maksymalizowała swoją wartość;
• dopilnowanie jakości wykonywanych inwestycji już na etapie założeń projektowych i w czasie ich realizacji • aby unikać błędów, które będą generowały dodatkowe koszty remontów i drogie utrzymanie;
• dbanie o estetykę i czystość „rzeczy” które już posiadamy – aby to co już zbudowane, zostało pięknym zabytkiem dla następnych pokoleń;
• przebudowa istniejących parkingów by zwiększyć ich pojemność – rozplanowanie już istniejących z niewielką modyfikacją pozwoli wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe co w skali wielu lokalizacji da wymierne korzyści;
• współpraca z mieszkańcami do realizacji ich uwag i pomysłów – aby mieszkańcy mieli realny wpływ na sytuacje w mieście.

Szanowni Państwo!
Kandyduję do rady gminy Krapkowice, zależy mi na przyszłości miasta, które musi wykorzystać szansę swojej lokalizacji i infrastruktury. Posiadam dużo pomysłów i doświadczenia do realizacji założeń.

Zapraszam na wybory 7 kwietnia oraz proszę Państwa o głos.


Odwiedź mnie na
Facebooku
8. Tomasz Ceglarz
Ta strona używa cookies do lepszego działania. Nie zbieramy Twoich danych osobowych.
Skip to content