Starosta Krapkowicki Maciej Sonik

Czujniki czadu dla mieszkańców powiatu krapkowickiego

27.12.2023 20:31

Czujniki czadu dla mieszkańców powiatu krapkowickiego

Starosta Krapkowicki Maciej Sonik ogłasza zwiększenie liczby czujników czadu dla mieszkańców. Zamiast planowanych 100 sztuk, rozdanych zostanie 300, a po nowym roku planowane jest kolejne rozszerzenie akcji.


Starosta Krapkowicki Maciej Sonik z radością informuje, że liczba czujników czadu przeznaczonych dla mieszkańców powiatu krapkowickiego została zwiększona z obiecanych 100 do 300 sztuk. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na duże zainteresowanie mieszkańców oraz na podstawie rekomendacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowe środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup sprzętu, który może ochronić przed cichym zabójcą - tlenkiem węgla, który jest niewidzialnym i niewyczuwalnym zagrożeniem.

Każdego roku w powiecie krapkowickim odnotowuje się liczne przypadki zatruć tlenkiem węgla. Niestety, ostatnie dni przyniosły kolejne zdarzenia tego typu. W związku z tym, starosta podjął decyzję o zwiększeniu początkowej liczby dostępnych czujników.

Już od jutra rozpocznie się kontaktowanie się za pomocą wiadomości SMS z pierwszymi 300 osobami, które zadeklarowały chęć otrzymania czujnika w wypełnionej wcześniej ankiecie. Po otrzymaniu wiadomości SMS, mieszkańcy będą mogli odebrać czujnik w Biurze Obsługi Klienta w starostwie. Osoby, które nie zostaną poinformowane w tej turze, powinny uzbroić się w cierpliwość. W styczniu planowane jest przeznaczenie kolejnych środków na zakup czujników, aby zaopatrzyć wszystkich oczekujących.

- Zachęcam do informowania znajomych, którzy nie brali udziału w akcji, o konieczności zakupu czujnika czadu. To niewielki wydatek, który może uratować życie - apeluje starosta.

Podobne wpisy

Czujniki czadu dla mieszkańców powiatu krapkowickiego
Ta strona używa cookies do lepszego działania. Nie zbieramy Twoich danych osobowych.