KWW Macieja Sonika

Maciej Sonik

Maciej Sonik

Doświadczony samorządowiec. Od zawsze związany z Krapkowicami i Powiatem Krapkowickim. Reprezentuję mieszkańców w radzie od 1998 roku. Starosta Krapkowicki od 2010 roku, wiceprzewodniczący Konwentu Starostów Województwa Opolskiego.

Jestem krapkowiczaninem. Zawsze byłem aktywny społecznie. Większość swojego życia poświęciłem służbie na rzecz mieszkańców. W 1997 roku zaangażowałem się w pomoc powodzianom, w 1998 roku mieszkańcy po raz pierwszy wybrali mnie do rady powiatu. Od 2010 roku pełnię zaszczytną funkcję Starosty Krapkowickiego.

Mam 51 lat, wykształcenie wyższe administracyjne. Z żoną wychowujemy dwie córki. 

Za swoją działalność otrzymałem wiele wyróżnień i odznaczeń, ale największą nagrodą jest zaufanie mieszkańców, którzy od 25 lat wybierają mnie, abym rozwiązywał ich problemy i realizował ich marzenia.

Dobrze się znamy. Doskonale znacie mnie, jako skutecznego samorządowca, dla którego rozwój ziemi krapkowickiej jest największą pasją. Ja też dobrze Was znam, Wasze problemy, ambicje i marzenia. Dobrze się znam również na swojej pracy, co udowodniłem zarządzaniem, dzięki któremu nasz powiat w sercu Opolszczyzny jest dzisiaj postrzegany przez mieszkańców i sąsiadów jako ten, który dobrze się rozwija. Zmieniliśmy starostwo na przyjazne mieszkańcom, z którego korzystacie w dogodny dla Was sposób. Modernizujemy powiatowy system ochrony zdrowia przez nieustanny rozwój i trwającą rozbudowę krapkowickiego szpitala - największą budowę samorządową w powiecie. Inwestujemy w organizacje pozarządowe, edukację, pieczę zastępczą, wymianę kopciuchów i drogi powiatowe. Wspieramy ludzi aktywnych. Wiecie, że możecie zawsze liczyć na moje zaangażowanie, doświadczenie i skuteczność.

Maciej Sonik
Ta strona używa cookies do lepszego działania. Nie zbieramy Twoich danych osobowych.
Skip to content