Starosta Krapkowicki Maciej Sonik

Postęp prac przy rozbudowie szpitala

04.12.2023 19:05

Postęp prac przy rozbudowie szpitala

Starosta Krapkowicki Maciej Sonik monitoruje postępy prac na budowie nowego skrzydła szpitala, które przebiegają zgodnie z planem.

Po  kolejnej radzie budowy, Starosta Krapkowicki Maciej Sonik wraz z prezesem KCZ Marcinem Misiewiczem i inspektorem nadzoru odwiedzili plac budowy nowego skrzydła szpitala, aby ocenić postępy prac. Zauważalny jest znaczny postęp, mimo że początkowe prace koncentrowały się głównie na przenoszeniu instalacji biegnących pomiędzy istniejącymi budynkami. Wszystkie działania odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

W ostatnim tygodniu zainstalowano jeden z dwóch planowanych żurawi, a także przeprowadzono wyburzenia starych konstrukcji, które kolidowały z nowymi zabudowaniami. Prace wyburzeniowe będą kontynuowane w najbliższym czasie. Trwa budowa wykopu pod przyszłe piwnice, a także relokacja urządzeń niezbędnych do funkcjonowania szpitala. Na terenie szpitala powstały nowe instalacje, takie jak tlenownia i sprężarkownia, a także został uruchomiony nowy agregat prądotwórczy.

Ten etap prac zakończy się jesienią przyszłego roku, kiedy to nowy obiekt osiągnie stan surowy zamknięty - mówi starosta. Koszt inwestycji wynosi ponad 40 milionów złotych, z czego 34 miliony pochodzą z pozyskanej dotacji. Łącznie zabezpieczono już ponad 75 milionów złotych na dalsze prace, z czego jedynie około 11 milionów złotych pochodzi z budżetu powiatu. Pozostała kwota to rekordowe środki rządowe, które udało się pozyskać dzięki staraniom w ostatnich dwóch latach.

Po co w ogóle budujemy ten szpital dowiesz się z odcinka podcastu "Sonik mówi jak jest".

Podobne wpisy

Postęp prac przy rozbudowie szpitala
Ta strona używa cookies do lepszego działania. Nie zbieramy Twoich danych osobowych.