Starosta Krapkowicki Maciej Sonik

Rekordowy budżet na rok 2024 uchwalony

07.12.2023 19:09

Rekordowy budżet na rok 2024 uchwalony

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Krapkowickiego, radni jednogłośnie uchwalili budżet na rok 2024, który przewiduje największe inwestycje w historii powiatu.

W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu Krapkowickiego, radni jednomyślnie przegłosowali budżet na nadchodzący rok. Starosta Krapkowicki Maciej Sonik z zadowoleniem przyjął decyzję, zauważając, że budżet na rok 2024 osiągnął rekordową sumę 131 milionów złotych. Z tej kwoty, imponująca suma ponad 68 milionów złotych zostanie przeznaczona na wydatki majątkowe, co oznacza znaczące inwestycje w infrastrukturę i rozwój powiatu.

Planowane projekty to między innymi rozbudowa lokalnego szpitala, powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, modernizacja Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zdzieszowicach, budowa branżowego Centrum Umiejętności, rewitalizacja elewacji zamku w Krapkowicach, a także przebudowa dróg powiatowych.

Starosta podkreślił również, że budżet przewiduje rekordowe wsparcie dla organizacji pozarządowych, które otrzymają łącznie 900 tysięcy złotych w jedenastu różnych obszarach działalności.

To plan rekordowy i ambitny, ale też bardzo rozsądny - powiedział przewodniczący rady, podkreślając odpowiedzialne podejście do planowania wydatków.

Starosta Krapkowicki Maciej Sonik wyraził swoją wdzięczność wobec Skarbnika Powiatu, pracowników administracji oraz Zarządu Powiatu za ich wkład w opracowanie budżetu, a także podziękował radnym za solidne wsparcie. Warto dodać, że przed rozpoczęciem sesji, projekt budżetu otrzymał pozytywną opinię od Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Dodatkowo, starosta wyraził podziękowania dla uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach za wprowadzenie świątecznej atmosfery swoim występem wokalnym oraz dla uczniów i uczennic ZSS Krapkowice za przygotowanie cudownych podarunków.

Więcej informacji o budżecie i jego szczegółach w odcinku podcastu "Sonik mówi jak jest".

Podobne wpisy

Rekordowy budżet na rok 2024 uchwalony
Ta strona używa cookies do lepszego działania. Nie zbieramy Twoich danych osobowych.